OD-logo-lietuviskai_SPALVOTAS1

Vaisiai ir daržovės mokykloms

Vaisių vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programa įgyvendinama siekiant paskatinti vaikus vertinti vaisius ir daržoves, pratinti jų vartojimą ir ateityje. Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojama vaisių ir daržovių dienos norma vienam asmeniui yra 400 g, tačiau dauguma vaikų vaisių bei daržovių vartoja mažiau.

Tyrimai rodo, kad sveikatai palankios mitybos įpročiai susiformuoja vaikystėje, todėl būtent ikimokyklinio amžiaus vaikams bei pradinių klasių mokiniams nemokamai dalijamos morkos, obuoliai, kriaušės bei obuolių, kriaušių, morkų, serbentų, braškių, aviečių, aronijų sultys ir jų mišiniai.

Daug vaisių ir daržovių vaikystėje valgę asmenys ir toliau jų vartoja pakankamai, o gerus įpročius perduoda savo vaikams. Lietuvoje programa pradėta vykdyti 2009 metais.

DALYVAUJA PROGRAMOJE „VAISIŲ VARTOJIMO SKATINIMAS MOKYKLOSE“

“>VIMS mokykla dalyvauja programoje  „Vaisių vartojimo skatinimas mokyklose“

Programos tikslai:
•    Pagerinti vaikų ir moksleivių mitybą, ugdyti vaisių ir daržovių produktų vartojimo įpročius;
•    Skatinti vaisių ir daržovių produktų vartojimą vidaus rinkoje;
•   Mažinti vaikų nutukimo riziką.

Programos nauda:
•    Nemokamai dalinami vaisiai pritraukia į mokyklos valgyklą daugiau vaikų;
•  Dalyvauti šioje programoje primygtinai rekomenduoja Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai, todėl į mokyklas, dalyvaujančias programoje, žiūrima kaip į pažangias, naujoves priimančias švietimo įstaigas;
•    Mokymo įstaigos gali pagerinti vaikų mitybą, neskirdamos tam papildomų lėšų.

Sveikata – viena pagrindinių kokybiško žmogaus gyvenimo sąlygų. Kad vaikai galėtų prisitaikyti šiuolaikiniame gyvenime, rastų savo vietą, mokėtų įveikti gyvenimo sunkumus, svarbu juos to mokyti nuo mažens. Mokyklos dalyvavimo programoje „Vaisių vartojimo skatinimas mokyklose“ tikslas įdiegti vaikams supratimą apie vaisių vartojimo teigiamą poveikį sveikatai ir ugdyti sveiko maitinimosi įpročius. 

VIMS į programą įsijungė 2012 metų lapkričio mėnesį. 

Į mūsų mokyklą yra tiekiami Lietuvos ūkininkų užauginti obuoliai. Vaisiai mūsų mokykloje gaunami tris kartus per savaitę. Vaikai kasdien su džiaugsmu ir pasimėgavimu valgo dalijamus obuolius.

Programa skirta visiems priešmokyklinukams bei I–IV klasių mokiniams.