DUK Dažniausiai užduodami klausimai

Jeigu vaikas turi specialiųjų ugdymosi poreikių?

Vaikams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, ugdymo programa yra pritaikoma. Jeigu vaikui nustatyti vidutiniai, dideli ir labai dideli specialieji poreikiai, grupėje dirba ikimokyklinio ugdymo auklėtojas kartu su mokytojo padėjėju.

Ką vaikai veikia ikimokyklinio ugdymo grupėse?

Žaisdami įvairius žaidimus, tyrinėdami, keliaudami, stebėdami aplinką, piešdami, kurdami, tardamiesi ir diskutuodami su draugais ir auklėtoja, dainuodami, sportuodami vaikai pažįsta pasaulį ir mokosi būti orūs, smalsūs, bendraujantys, sveiki, kuriantys ir sėkmingi. Kaip sako suaugusieji, „dalyvauja ikimokyklinio ugdymo programoje“.

Ar galima vaiką iki 6 metų palikti vieną be suaugusių ar vyresnių priežiūros?

Ne. Nuo 2018 m. liepos 1 d. tėvai (globėjai) privalo pasirūpinti, kad vaikas iki 6 metų be objektyvios būtinybės neliktų be vyresnių kaip 14 metų asmenų priežiūros.Jeigu vaikas turi specialiųjų ugdymosi poreikių?

Kiek kartų per dieną darželyje vaikai turi būti vedami į lauką?

Kiekvieną dieną du kartus šviesiu paros metu, jeigu oro temperatūra nėra žemesnė kaip minus 12̊ C ir aukštesnė nei 32̊ C. Jeigu oro sąlygos sudėtingos, pvz., labai smarkus vėjas, lietus, pūga ir pan., vaikams verčiau likti patalpose.

Koks vaikų skaičius turi būti grupėse?

Pagal HN lopšelio grupėje turi būti 15 vaikų, darželio -20 vaikų.

IMG_3118

atnaujinta: Ketvirtadienis, 2022 m. kovo 31 d.