Lego

LEGO STUDIJA

2021-2022 m. m. dėl Covid-19 sugriežtintų reikalavimų ši veikla vykdoma kiekvienai grupei atskirai

Vaikai yra pasaulio kūrėjai ir pasaulio „skaitytojai“. Turi įgimtą savybę optimizuoti mainus tarp žmonių ir objektų „persijungdami“ iš mokymosi tam tikrame kontekste į nekontekstinį mokymąsi, keisdami vaidmenis ir atskaitos taškus. Mokytojas – ne scenoje esantis išminčius, o pagalbininkas, skatinantis tyrinėti, išreikšti, dalintis.

Nuo 1998 metų darželyje veikia Lego studija. Jau 24 metus vaikus konstravimo moko ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Violeta Botyrienė, baigusi specialius LEGO DACTA kursus. Ugdomoji veikla vykdoma pagal jos pačios sukurtą programą „Konstrukcinių gebėjimų ugdymas LEGO DACTA“. Programa kiekvienais metais yra papildoma atsižvelgiant į ugdytinių amžių, gebėjimus, patirtį.

Lego studijoje vaikai renkasi žaisti, kurti ir mokytis. LEGO priemonių pagalba  vaikų ugdomoji veikla pavirsta žaidimu, kuriančiu džiaugsmingą vaikų nuotaiką, juos aktyvina, skatina veikti, žadina kūrybines galias. Visa ugdomoji veikla vyksta sprendžiant problemas, tyrinėjant daiktus ir jų aplinką. Mokytojo veiklos tikslas – skatinti ugdytinius reikšti savo individualumą, kūrybiškumą, norą tyrinėti savo idėjas ir fantazijas įgyvendinti realybėje.

2019 Lego studiją papildė ir Playmobil  teminiai rinkiniai. Skirtingai nei Lego, Playmobil žaisluose akcentuojamas ne kaladėlių dėliojimas, tačiau pats žaidimo procesas su tikroviškomis figūrėlėmis, iki smulkmenų atkurtais daiktų, namų, gyvūnų ir augalų modeliais. Lego ir Playmobil rinkinius jungiant kartu, vaikai gali kurti savo mini pasaulius, įsijausdami į spalvingas ir nenuspėjamas žaidimų istorijas.

Lego studijos vaikų kūrybiniai darbai kasmet eksponuojami Tarptautinėse ikimokyklinio ugdymo įstaigų virtualiose fotografijų parodose.  Ugdytinių kūrybiniais darbais gali pasidžiaugti ir ikimokyklinės įstaigos darbuotojai, tėveliai.

Konkurso statiniai

Vaikai dirba 1

Vaikai dirba 2

Vaikai dirba

atnaujinta: Penktadienis, 2022 m. kovo 4 d.