Folkloras

FOLKLORINIS ANSAMBLIS “PATRIMPAS”

Muzikinis ugdymas yra susijęs su tautinės savimonės ugdymu. Mokydamiesi liaudies dainų vaikai susipažįsta su jų melodijų grožiu, savitumu. Liaudies daina visada atliko savotišką auklėjamąjį vaidmenį, plėtė interesų ratą, mokė pažinti supantį pasaulį, suvokti jam suprantamas gyvenimo vertybes. Dainos ugdo išradingumą, atmintį, reakciją, ritmo pojūtį, gebėjimą susikaupti, plečia akiratį, o svarbiausia jos teikia kolektyvinio bendravimo įgūdžius, turtingo laisvalaikio praleidimo džiaugsmą.

Šiuo metu labai didelis dėmesys skiriamas tautos tradicijų puoselėjimui, kultūros paveldo išsaugojimui. Norisi, kad vaikai brangintų liaudies tradicijas, jų nepamirštų, jas gerbtų. Todėl ir kilo idėja suburti vaikus į folklorinį ansamblį.

Meninio ugdymo pedagogė Virginija Grigaitienė  muzikalius, plastiškus vaikus subūrė į darželio folklorinį ansamblį „Patrimpas“. Ansamblis „Patrimpas“ gyvuoja jau aštuntus metus. Stengiamės populiarinti liaudies dainą, šokį, kad vaikai pamiltų liaudies žaidimus, smulkiąją tautosaką. Vaikai šoka, dainuoja tai kas jiems artima, todėl parenkami paprasti liaudies žaidimai, šokiai, nesudėtingos dainos. Į ansamblį vaikai susirenka iš įvairaus amžiaus grupių po vieną, dvi poras. Labai svarbu , kad vaikas pats norėtų ateiti papildomai padirbėti, parepetuoti. Esame parengę keletą projektų – programėlių :

  • „Piemenėlių išdaigos“
  • „Kaip senelis Ožką ganė“ (liaudies pasakos motyvais)
  • „Kas valgys pyragą“ (pagal liaudie pasaką „Vištytės pyragas“) ir kt.

IMG_3195

Vaikai visus metus mokosi dainelių, žaidimų, šokių, kuriuos apjungiame į projektus ir mokslo metų pabaigoje rodome jų tėveliams, darželio vaikams. Savo programėles esame parodę Kalvarijos, Suvalkijos pensionatų globotiniams, dalyvavome Vaikų gynimo dienai mieste skirtuose renginiuose, priešmokyklinio ugdymo pedagogų konferencijos atidaryme, Vengrijos ambasadoriaus apsilankymo proga mūsų darželyje.

Pasirodymas koncertuose suteikia vaikams pasitikėjimo savimi, priverčia pasitempti, pasijusti atlikėjais. Sulaukus iš tėvelių pagyrimų, paskatinimų, vaikams atsiranda motyvacija tolimesniam mokymuisi. Mes manome, kad svarbiausias mūsų tikslas – vaiko saviraiškos ugdymas. Svarbu ne tik siekti meninių rezultatų, bet ir lavinti individualius vaiko gebėjimus, padėti jam atsiskleisti įvairia menine saviraiška.

Folklorinio ansamblio programa

  • P1160106
  • IMG_6823
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
atnaujinta: Trečiadienis, 2020 m. spalio 7 d.