LAPKRIČIO MĖNESIO RENGINIAI

Tarptautinė Tolerancijos diena su TOLERANCIJOS  GĖLIŲ žiedais – 15d.

  • Tarptautinis mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“ – 04 iki 22d.
  • Festivalis „Išausim margą tarmių pynę“ – 19d.
  • Asmeninės-komandinės šaškių varžybos – 20d.

 

VĖLINĖS

       Artėjant vėlinėms kasmet minime ir pagerbiame mirusiuosius. Visi Šventieji ir Vėlinės – tai rimties ir susikaupimo dienos, kai prisimename savo išėjusius artimuosius, lankome jų kapus, uždegame žvakutes. Vaikams buvo papasakota apie  Vėlinių papročius bei tradicijas, apie gamtos kaitą ir šventą žvakelės liepsną. 

      Darželio priešmokyklinio ugdymo grupės „Smalsučiai“ vaikai ir pedagogės  aplankė senąsias miesto kapines, uždegė žvakeles ir padėjo gėlių ant R. Juknevičiaus kapo,  J. Žemaitės kapo ir kitų kapų, kurių niekas nelanko.

IMG_3377

 IMG_3385

IŠVYKA Į MULTICENTRĄ

„Smalsučių“ grupės ugdytiniai spalio 30d. aplankė  Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje esantį  MULTICENTRĄ – skirtą  mokslui ir pažinimui, kuriame siūlomos plačios veiklos sritys ir tyrinėjimai, susieti su naujausiomis informacinėmis ir kompiuterių technologijomis. Ugdytiniai turėjo  puikias galimybes išbandyti interaktyvaus multicentro teikiamas galimybes, pabuvoti visose labaratorijose, ypač vaikus sudomino  dizaino užduotys.

IMG_3349

IMG_3354

SUSITIKIMAS SU KREPŠINIO KOMANDOS “SŪDUVA – MANTINGA” ŽAIDĖJAIS

          Spalio 23 d. ,,Pelėdžiukų“ grupės vaikai sulaukė svečių. Grupėje lankėsi  krepšinio komandos  ,,Sūduva- Mantinga“ žaidėjai: Žilvinas Kuklierius, Audrius Mineikis, Povilas Šakinis ir Benas Bagdanavičius. Krepšininkai kartu su vaikais padarė apšilimą, vėliau organizavo taikliausio grupės krepšininko turnyrą. Šio turnyro nugalėtoju tapo Naglis, nors jam nenusileido ir Simona, kuri prametė tik paskutinį lemiamą metimą. Vaikams šis susitikimas paliko daug malonių neišdildomų įspūdžių.  Dėkojame krepšininkams bei Nojaus Slivinsko mamai ir tėčiui už šią įsimintiną sportinę pramogą.

IMG_3319

IMG_3325

 

 

TARPTAUTINIS projektas „PO VAIVORYKŠTE“

IMG_3388

„Under the rainbow“

Projekto idėja gimė auklėtojai Linai Seliokienei dalyvaujant tarptautiniame eTwinning ikimokyklinio ugdymo pedagogų profesinio tobulėjimo seminare „Pedagoginių idėjų sklaida vaiko kompetencijų vystymui(si)“, kuris vyko 2013 metais balandžio 25-28 dienomis Bulgarijoje, Sofijoje. Projektas „Po vaivorykšte“ skirtas ugdyti vaikuose žmonių skirtingumų suvokimą, suteikiantis žinių apie skirtingas kultūras, kalbas ir tradicijas.

                      Projekto trukmė: 7 mėnesiai (2013 10-12 mėn. – 2014 01-06 mėn.)

Projekto tikslas – nutiesti draugystės tiltą tarp Europos vaikų. Puoselėjant vaikuose tautiškumą, savo krašto, miesto pažinimą bei atskleidžiant įvairių šalių kultūras, kalbas, tradicijas parodyti šių skirtingumų spalvingumą. Europos šalys – tarsi vaivorykštės spalvos, ir skirtingos, ir susiliejančios.  

                     Numatoma veikla: kiekvienos šalies talismanas (minkštas žaisliukas) kartu su vaikais pristatys savo šalį. Tokiu būdu bus kuriamas pasakojimas, kuris bus pateikiamas elektroninėje  knygoje. Projekto metu šalys – partnerės palaikys ryšį bendraudamos video konferencijų metu, rašydamos elektroninius laiškus vienos kitoms, dalindamosi nuotraukomis.

                      Laukiami rezultatai: viso projekto metu skirtingų šalių vaikai mielai priims vieni kitus, sužinos ir pajaus skirtingumus kalboje, kultūroje, papročiuose. Išmoks reprezentuoti savo šalį, miestą, darželį ir patys save. Ugdysis tautiškumą ir tautinę tapatybę, gerbs savo tautą ir šalį. Įgis supratimą apie tautų draugystės svarbą, taiką pasaulyje. Susipažins su informacinių technologijų galimybėmis. Ugdysis ankstyvąjį  kalbų supratimą ir mokymąsi.

                      Projekto dalyviai : Kroatija, Malta, Graikija, Ispanija, Prancūzija, Bulgarija, Čekija, Lenkija, Slovėnija ir mes, Lietuva – Marijampolės „Rūtos“ darželio „Debesėlių“ grupės vaikučiai ir auklėtojos : Lina Seliokienė ir Edita Jankauskienė. 

TARPTAUTINIS projektas „PO VAIVORYKŠTE“

EUROPOS JUDĖJIMO SAVAITĖS BĖGIMAS

            Spalio 11 dieną į Marijampolės lopšelį – darželį „Rūta“  rinkosi sportine apranga pasirėdę vaikai. Nuo pat ryto tvyrojo laukimo nuotaika. „Kada gi pagaliau bėgsime?“ – vis klausinėjo mažieji. Ir štai 11val., visų grupių sportininkai išsirikiavo prie starto linijos. 120 vaikų ir jų auklėtojos bėgo 250m. kam dar liko jėgų, trasą įveikė ir antrą kartą. Taip darželio bendruomenė dalyvavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir Lietuvos olimpinės akademijos organizuotoje visuotinėje akcijoje : Europos judėjimo savaitės bėgime bendrojo ugdymo įstaigose.   Prisimename, kad olimpiniai principai skatina sportuoti, stengtis iš visų jėgų ir džiaugtis dėl įdėtų pastangų. Judėjome kartu su visa Europa.

IMG_3218

IMG_3220

IMG_3221

IMG_3229

DERLIAUS ŠVENTĖ 2013 

           Spalio 01 – 04 dienomis darželyje vyko meninės raiškos savaitė  „Lapai sukasi ratu – Rudenėli, kaip gražu“.  Darželio ugdytiniai su tėveliais ir  pedagogais aktyviai kūrė eksponatus – kompozicijas iš daržo ir miško gėrybių. Spalio 3-4 dienomis darželyje vyko paroda „Rudens gėrybių karalystėje“. Dvi dienas šie darbeliai džiugino mūsų darželio bendruomenės narių akis.  Įspūdingiausi šios parodos darbai buvo eksponuojami miesto derliaus šventėje „Sūduvos kraitė 2013“. Poezijos parke , šventės meninėje programoje pasirodė mūsų mažieji dainorėliai ir šokėjai.

IMG_3204IMG_3186

IMG_3197

IMG_3195

MOKSLO IR ŽINIŲ DIENA- Rugsėjo 1-oji

            Pasipuošę ir nešini gėlėmis darželio ugdytiniai susirinko į pirmąją mokslų metų dienos šventę.  Gausus būrys vaikų sulaukė darželio talismano Peliuko Rūtenio. Jis kartu su vaikais prisiminė vasaros malonumus. Darželio direktorė, Virginija Gusčiuvienė pasidžiaugė, kad visi paaugę ir su puikia nuotaika sugrįžo po vasaros atostogų. Stebuklingoji raudonoji gėlelė, gyvenanti  darželyje, vaikų širdeles pripildė gerumo, kurio mažiesiems reikės visus mokslo metus. Peliukas Rūtenis šventės proga vaišino visus meduolinėmis širdelėmis. Vaikai kartu su auklėtojomis ir tėvais dar ilgai linksminosi, dainavo ir šoko nuotaikingus muzikinius ratelius.

IMG_3076