„ŽIEMA, ŽIEMA BĖK IŠ KIEMO“

Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą, siekiant prisišaukti pavasarį. Pagrindiniai šventės simboliai: persirengėliai, kaukės, blynai, Lašininio ir Kanapinio varžytuvės.

Vasario 21 dieną nuo pat ryto nutolusiame ,,Rūtos“ lopšelio-darželio pastate vyko linksmas šurmulys, skambėjo tranki muzika. Vaikai su mokytojomis persirenginėjo, puošėsi kaukėmis.

Darželio salėje persirengusius vaikus pasitiko šventės Šeimininkė ir Velnias, kurie organizavo Užgavėnių šventę ne tik vaikams, bet ir visiems darželio darbuotojams.

Visi linksmai nusiteikę, pasipuošę kaukėmis susibūrė, dainavo, šoko, dūko, skambėjo linksmi vaikų šūksniai, Užgavėnių sveikinimai ir žaidimai.

Šventei žaismingumo suteikė Kanapinio ir Lašininio pasirodymas, jų varžytuvės. Vaikai padėjo Kanapiniui nugalėti Lašininį, tarp jų vyko varžybos – virvės traukimas. Visi džiaugėsi, kad pagaliau žiema užleis savo vietą pavasariui, tačiau draugiškai susitarė, kad nors žiemą dabar ir išvaro, bet kitais metais jos lauks sugrįžtančios.

Atsisveikinus su Lašininiu, Šeimininkė pasiūlė vaikams į maišą sudėti visas neigiamas emocijas, baimes, pyktį, nupieštus popieriaus lape, atiduoti Velniui. Jis pažadėjo užkurti laužą ir tą maišą sudeginti. Visi linksmai dainavo dainas „Žiema, žiema bėk iš kiemo“, „Kepė, kepė močia blynus“.

Šeimininkė pakvietė visus į „Blyninę“, kur laukė be galo skanūs iškepti blynai ir braškių uogienė.

Džiaugiamės, kad pagaliau išvarėme žiemą ir linksmai nusiteikę laukiame pavasario.

Parengė: ikimokyklinio ugdymo mokytojos Rima Plikienė ir Evelina Keršienė

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6