ŽIBINTŲ ŠVENTĖ „SVAJOKLIŲ“ GRUPĖJE

Lapkričio mėnesį prasideda tamsos metas. Aplink viskas nurimsta, nutyla. Gamta panyra į sapną. Žibintų šventė mums visiems primena, kad nors lauke ir tamsu, viduje visada šilta ir šviesu. Šviesa yra tikroji žibinto šviesa, kurią svarbu saugoti, neleisti užgęsti.

Visą savaitę „Svajoklių“ grupėje virė kūrybinės dirbtuvės, kurių metu vaikučiai su mokytojomis gamino žibintus, kuriais papuošė darželio vidinį kiemelį, žaidimų aikšteles.

Vėlyvą rudens vakarą,  palikę visus rūpesčius ir darbus, „Svajoklių“ grupės  tėveliai  susirinko į Žibintų šventę, kur jų  laukė visas pulkelis vaikučių, norinčių savo meile ir gerumu pasidalinti su tėveliais. Mažyliai dainavo, šoko, deklamavo eilėraščius.  Mokytojos pakvietė žiūrėti pasakėlę „Snieguolė ir septyni nykštukai“. Šventės dalyvius aplankė Žibintininkas, kuris įžiebė vaikučių pagamintus  žibintus ir įteikė nykštukų laišką. Nykštukai laiške kvietė visus šventės dalyvius į lauką pasigrožėti apšviestu darželio kiemeliu ir paieškoti paslaptingų užduočių vokelių. Tėveliai ir vaikai smagiai nusiteikę ieškojo, rado ir atliko nykštukų užduotėlės. Šventės pabaigoje visi puikiai nusiteikę susirinkome prie laužo, kur šildėmės ir kepėme zefyrus, vaišinomės sausainiais ir dalinomės įspūdžiais. Renginio metu vaikai turėjo galimybę pajausti draugystės svarbą, gerumą, nuoširdumą.  Šventė baigėsi, bet vakaro tamsoje dar ilgai žibintai skleidė jaukią šviesą.

Ačiū visiems darželio bendruomenės nariams prisijungusiems prie šviesos ir gėrio skleidimo darželyje.

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Violeta Botyrienė

  • Kepam
  • Linksmybės lauke
  • Sektakliukas
  • Žaidimai lauke1
  • Žibintai
  • Dainorėliai