VELYKŲ LAUKIMO ŠVENTINĖS AKIMIRKOS „SMALSUČIŲ“ GRUPĖJE

TEMA „ PAS VELYKŲ BOBUTĘ“

Nuotolinio darbo laikotarpis: : 2020-04-06-2020-04-10

          Velykų šventė kviečia mus džiaugtis gyvenimu ir prasmingai ją išgyventi. Kviečia džiaugtis visomis mums suteiktomis gyvenimo dovanomis: kiekviena diena, kiekvienu mums duotu žmogumi. Atgimstant gamtai, keiskimės ir mes, kad dar labiau mylėtume, dažniau prisipažintume klydę ir taisytumės. Išgyvenkime šį džiaugsmą savo širdyse ir gyvenime ne tik Velykų rytą, bet kasdien vis iš naujo, kad patirtume mums suteiktą gyvenimo pilnatvę.

          Šią savaitę mes pradedame nuotaikingai, įgyvendinant planuotus uždavinius. Velykos – tai pavasario džiaugsmo, gamtos atbudimo šventė.  Auklėtojos vaikučiams pateikė planą su įvairiomis užduotimis. Visą savaitę „ Smalsučių“ grupės ugdytiniai kartu ir tėveliais kalbėjo apie Šv. Velykas, liaudies tradicijas ir papročius šeimose, margučių reikšmę ir prasmę. Išmokome Z. Gaižauskaitės eilėraštį  „ Velykė“.

            Taip smagu stebėti už lango bundančią gamtą, sprogstančius medžių lapus bei čiulbančius paukščius. Viskas aplinkui  žalia ir gyva. Tačiau augimo procesą „ Smalsučiai“  stebėjo ne tik lauke, bet ir savo namuose ant jaukios palangės. Jie  kartu su savo tėveliais  sodino Velykinę žolytę, gamino „Oliziukus.“ Gaminimas kartu su vaiku – tai ne tik smagus, bet ir prasmingas laisvalaikio praleidimo būdas. Taip pat įvairiausiai raštais  ir būdais išmargino  margučius, juos piešė, aplikavo,  gamino velykinius zuikučius. Pasigaminę daug gražių darbelių, vaikučiai kibo į mokslus-atliko matematinius veiksmus,  OPA PA pratybų užduotis, susipažino su „U“ raide. Gebantys skaityti vaikai, stengėsi garsiai perskaityti priešmokyklinuko knygoje esantį 3–4 sakinių tekstuką. Taip pat daug sportavo ir atliko auklėtojų rekomenduotą eksperimentą. Labai smagu, kaip didžioji dalis šeimų noriai ir aktyviai dalijasi įspūdžiais, nuotraukomis, patirtimis. Linkime, kad pavasario saulė sušildytų visų širdis ir laikinas karantinas netemdytų Velykinės nuotaikos.

Parengė: priešmokyklinio ugdymo mokytojos, Alina Slančiauskienė, Rasa Pečiukonienė