VAIKŲ PSICHINĖS SVEIKATOS STIPRINIMAS COVID 19 KARANTINO METU
Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas (SHE) nori padėti šioje situacijoje atsidūrusioms mokykloms ir kviečia mokyklų bendruomenes dalytis gerąja patirtimi ir įkvepiančiomis istorijomis, kurios padeda įveikti iškilusias problemas.
Mūsų vaikų lopšelis darželis “Rūta”, kaip sveikatą stiprinanti ugdymo įstaiga, atsiliepė į šį kvietimą, pasidalindama savo patirtimi. Vos nusiuntus savo patirtį, gavome didžiulę padėką iš Ullos Pederson:”SHE labai džiaugiasi Jūsų pasidalinta patirtimi, kuri suteiks įkvėpimo kitoms Europos šalims” (Europos sveikatos mokyklų tinklo fondo konsultantė, Danija).
Mūsų darželio mokytojos Lina ir Asta pasidalijo ne tik savo patirtimi, bet ir viso darželio. Kiekvieną dieną jos tėveliams siūlo pradėti mankšta, futboliuko trenerė Živilė pateikia įdomių pratimų su kamuoliu, dailės mokytoja Aušra pateikia puikių idėjų vaikučių darbeliams, o kad būtų puiki nuotaika- muzikos mokytoja Virginija skatina vaikus muzikuoti, šokti ir dainuoti. Tėveliai raginami kuo daugiau laiko praleisti lauke su savo vaikučiais, nes gamta ir auklėjimas įtakoja žmogų. Pateikiamos užduotys vabaliukų tyrinėjimui, vaikai mokomi mylėti ir tausoti gamtą, ugdoma vaikų ekologinė samprata. Šarkiukų vaikučiai su tėveliais ieškojo vabaliukų, stebėjo jų gyvenimą gamtoje. Daugelis tyrinėjo vabalų įpročius. Su dideliu įdomumu stebėjome skruzdėlių gyvenimą. Džiaugėmės žaviai pasipuošusiomis boružėlėmis. Piešėme, klijavome boružėles, su daug taškelių ir mažiau. Visų nuostabios, išskirtinės boružėlės. O bitelės kokios darbščios ir žavios, medaus nešėjos. Vaikai gražiais darbeliais išreiškė pagarbą bitelėms. Ieškojome, kokiame tamsiame kamputyje tūno voras. Stebėjome, jo gyvenimą, voratinklį. Gražiausius fotografavome. Džiaugiamės tėvelių atsiųstais darbeliais, video įrašais.
O viena diena privertė mus prisiminti žiemos malonumus. Tikras smagumėlis buvo lauke. Kiek senių besmegenių pristatyta, sniego angelų daryta.
Na, o kaip gi be mažųjų kūrybiškumo meninėje veikloje. Vaikai piešė, kaip jie gelbėtų žemę, kaip gyventų žaliai. Nustebino vaikų idėjos, jų kūrybiškumas.
Vaikų psichinė sveikata stiprėja, kai jis yra aktyvus ugdymo proceso dalyvis. Tėveliams patariame: įtraukite vaikus į jų amžių atitinkančias veiklas namuose (tvarkymą, maisto ruošimą); Rekomenduojame pasidaryti šeimos susirinkimus, kuriuose svarbu aptarti namų taisykles, galimybės pabūti vienam ir nusiraminti.
Būkime dėmesingi ir vieningi, saugodami vaikų psichikos sveikatą! Tik mūsų visų pastangos padės atkreipti dėmesį į vaikų psichikos sveikatos problemas, poreikius ir būtinų dalykų stoką.
Parengė: mokytoja Lina Seliokienė