VABALŲ PASAULIS IR ŠARKIUKAI

TEMA: „DŪZGIA PIEVOJ VABALAI“

Nuotolinio darbo savaitė 2020 05 11- 2020 05 15

Gamta ir auklėjimas panašūs: auklėjimas perdaro žmogų ir sukuria jam antrąją prigimtį. – Demokritas.

Ši tema, atradimų ir tyrinėjimų gamtoje savaitė. Šarkiukų vaikučiai su tėveliais ieškojo vabaliukų, stebėjo jų gyvenimą gamtoje. Daugelis tyrinėjo vabalų įpročius, buitį gamtoje: miške, kieme, pievoje. O viena diena privertė mus prisiminti žiemos malonumus. Tikras smagumėlis buvo lauke. Kiek senių besmegenių pristatyta, sniego angelų daryta.

Su  dideliu įdomumu stebėjome skruzdėlių gyvenimą. Kaip jos tempia šapelį po šapelio į skruzdėlyną. Pluša, dirba išsijuosę skruzdėlytės darbštuolytės.

 Džiaugėmės žaviai pasipuošusiomis boružėlėmis. Piešėme, klijavome boružėles, su daug taškelių ir mažai. Visos nuostabios, išskirtinės boružėlės.

O bitelės kokios darbščios ir žavios, medaus nešėjos. Vaikai gražiais darbeliais išreiškė pagarbą bitelėms. Darė ant tualetinio popieriaus tūtelių, kirpo iš spalvoto popieriaus, klijavo iš laikraščio skiautės. Visų labai nuostabios bitelės.

Ieškojome, kokiame tamsiame kamputyje tūno voras.  Stebėjome, jo gyvenimą, voratinklį. Žiūrėjome, kur lauke kabo voratinklis. Gražiausius fotografavome.

Džiaugiamės atsiųstais darbeliai, video įrašais.

Paruošė: mokytojos Asta ir Lina