Tarptautinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų virtuali fotografijų paroda „Mano gimtieji namai – Lietuva“ Lego studijos vaikų kūrybinis darbas „Vilnius – Lietuvos širdis“

„Vilnius – Lietuvos širdis“ – ilgalaikis, kūrybinis Lego studijos vaikų darbas.

Diskusijos metu nutarėme konstruoti gražiausią Lietuvos miestą – Vilnių, kuriame yra lankęsi visi vaikai. Ugdytinių teigimu, čia vyksta patys svarbiausi, gausiausi, populiariausi renginiai ir šventės. Visi vaikai noriai sutiko dalyvauti ir pristatyti savo kūrybos darbus parodoje.  Nusprendėme, kad mūsų kūryboje turėtų atsispindėti tai, ką žino visi Lietuvos žmonės. Pradžioje išklausėme visų vaikų pasiūlymus, pastebėjimus, žiūrėjome vaizdinę medžiagą, analizavome ir aiškinomės, kaip įgyvendinti mūsų viziją. Atsižvelgiant į statinių gausumą, nutarėme atkartoti statinius bent simboliškai, arba taip, kaip vaikams labiau patiktų.

Kuomet visi statiniai buvo baigti, juos sujungėme į visumą. Kiekvienam statiniui radome vietą ir apželdinome augalais. Į vaikų sukurtą miestą atvyko pirmieji lankytojai – lego žmogeliukai.

Projekto metu ugdytiniai pagilino žinias apie Lietuvos sostinę – Vilnių. Manau, vaikams pavyko draugiškai veikti grupelėse ir siekti tikslo. Džiaugiamės, kad tokie renginiai atskleidžia mažųjų saviraišką, padeda įgyvendinti savo sumanymus, o svarbiausia – ugdo patriotiškumą ir tautiškumą, puoselėja meilę savo kraštui.

Parengė: ikimokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Botyrienė

  • 20210302_085932