“SENOLIAI-MŪSŲ ATMINTIS IR IŠMINTIS. AČIŪ, KAD ESATE!”

Sausio 11 d. švenčiama Tarptautinė žodžio „AČIŪ“ diena. „Ačiū“ – tai mandagiausias žodis bet kokia pasaulio kalba. Psichologų nuomone, žodis „Ačiū“ ramina žmogų ir pamalonina sielą.

Šį magišką žodį Marijampolės lopšelio – darželio „Rūta“, „Aitvarų“ grupės ugdytiniai su savo mokytojomis Regina Ramanauskiene ir Laimute Miceikiene, tarė senoliams. Čia gyvenantiems seneliams  jie atvežė ne tik dainų, eilėraščių, dovanų, bet ir nesuvaidintą nuoširdumą. Tai gražus kelių kartų susitikimas. Mokytojų požiūriu, vaikams  dėmesį, pagarbą senatvei reikia ugdyti nuo mažens – įsitikinusios lopšelio – darželio „Rūta“ mokytojos.

Suaugusiųjų rodomas pavyzdys yra puikiausias mokytojas. Jau kelinti metai iš eilės, mokytojos  mezga vilnones kojines ir taip su mažaisiais džiugina ir lanko senelius globos namuose. Mo­ky­da­mie­si da­ry­ti ge­rą vaikai ar­ti­miau su­si­pa­žįs­ta su vy­res­niais žmonėmis, mo­ko­si perimti jų sukauptą gyvenimo patirtį, šeimos, bendruomenės, tautos, istoriją.

Nuoširdus dėmesys sujaudino  socialinės globos centro gyventojus ir darbuotojus. Visi drauge dainavo liaudies dainas, prisiminė tautosakos patarles, priežodžius, mįsles. Vaikai drąsiai,  nuoširdžiai  spaudė rankas senoliams, norėdami  susipažinti ir palinkėti sveikatos. Darbuotojai ir seneliai dėkojo už apsilankymą ir išlydėjo tardami „Iki susitikimo“.

Neužmirškime, kad ištartas paprastas žodis „AČIŪ“ gali sušildyti ir įkvėpti. Svarbu tai pasakyti visiems šalia esantiems iš širdies.

  • IMG_1154
  • IMG_1126
  • IMG_1139
  • IMG_1132
  • IMG_1151
  • IMG_1140