Projektas „Mažais žingsneliais į Eko pasaulį“

Nuo gegužės iki spalio mėn. lopšelyje-darželyje „Rūta“ vykdomas naujas projektas „Mažais žingsneliais į Eko pasaulį“. Ikimokyklinio ugdymo mokytojos, Giedrė Paškevičiūtė ir Jurgita Kumpienė,  šio projekto metu vaikus kviečia keliauti į Eko pasaulį. Į šį projektą įtraukiami ugdytiniai, jų tėveliai ir darželio bendruomenė. Kelionės metu kviečiama stabtelėti stotelėse, kuriose nagrinėjamos aplinkosauginės problemos. Dviejose stotelėse jau spėjome pabūvoti.

Pirma stotelė – Švari gamta ir aplinka . Šioje stotelėje „Svajoklių” ir „Kvatoklių” grupių ugdytiniai su savo mokytojomis vyko į edukacines išvykas „Lauko laboratorija” ir „Smulkiųjų gyvūnų laboratorija”. ,,Kvatoklių‘‘ grupės vaikučiai  skubėjo į autobusą ir vyko į vaikų l./d. ,,Nykštukas‘‘. Ten ugdytinių  jau laukė darželio ,,Nykštukas‘‘ direktorė, pavaduotoja ugdymui ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja. Lydimi darželio šeimininkų vaikščiojo po edukacines erdves lauke. Vaikščiodami grožėjosi bei stebėjosi jų sukurtomis erdvėmis, klausėsi paukščių balsų prie išmaniosios sienos. Vaikus sudomino didelis, stiklinis kupolas, į kurį pakviesti   užėjo  ir turėjo galimybę apžiūrėti kaip jis įrengtas. Vaikai susėdę prie apvalaus stalo susidomėję klausė ką pasakoja mokytoja, stebėjo atliekamą eksperimentą. Apžiūrėjo kupole auginamus augalus tokius kaip pomidorai, agurkai, baklažanai. Apsikeitę dovanomis, padėkoję už šiltą priėmimą su geromis emocijomis parvyko į darželį. “Svajoklių” grupės ugdytiniai vyko į „Žiburėlio” moklyklą-daugiafunkcį centrą. Čia ugdytinius pasitiko mokyklos direktorius, pavaduotoja ugdymui bei ikimokyklinio ugdymo mokytoja, kuri labai išsamiai ir vaizdingai  papasakojo apie pas juos vabalų nameliuose gyvenančius vabzdžius,  namelių įrengimą ir priežiūrą. Vaikai su didžiuliu susidomėjimu stebėjo koki vabzdžiai ten gyvena, kaip jie ropoja, kaip atrodo.  Didžiausią įspūdį paliko pamatyti vabzdžiai naudojantis lupa, nes lupos pagalba galėjo atidžiau ištyrinėti jų išvaizdą. Vaikai nepraleido progos patyrinėti ir visoje mokyklos teritorijoje žydinčius augalus.  Kupini gerų įspūdžių parvyko į darželį, kur dar ilgai dalinosi savo geromis emocijomis ir pastebėjimais.

Antra stotelė – Ekologija buityje (atliekų rūšiavimas). Visa darželio bendruomenė noriai įsitraukė  į akciją „Padėkime Žemei lengviau kvėpuoti“, kurios metu vaikai noriai tvarkė savo žaidimų aikšteles, atrinko sulūžusius smėlio žaislus, mokėsi kaip reikia rūšiuoti šiukšles.

Projektas dar tik prasidėjo ir laukia dar labai daug linksmų, įsimintinų akimirkų.

 

 

Parengė: ikimokyklinio ugdymo mokytojos Giedrė Paškevičiūtė ir Jurgita Kumpienė.

  • 20210603_152304
  • 20210603_152337