Vilnos vėlimas

GABIŲJŲ RANKŲ STUDIJA

Gabiųjų rankų studijoje vaikų gebėjimus lavina technologijų  mokytoja -  metodininkė  Aušra Slančiauskaitė. Mokytoja yra įgijusi ikimokyklinio ugdymo išsilavinimą, technologijų bakalauro ir technologijų magistro laipsnį.

Tikslas: Ugdyti vaikų kūrybiškumą, sužinoti vilnos savybes, išmokti įvairiais būdais gaminti gaminius iš vilnos prijungiant kitas įvairias medžiagas.

Uždaviniai:

  • įgyti įgūdžių dirbant su vilnos pluoštu;
  •  patirti veiklos sėkmę, darbo džiaugsmą;
  • gaminti darbelius iš vilnos;
  • išmokti siuvinėjimo dygsnių;
  • skatinti draugiškus santykius dirbant grupėje;
  • lavinti  vaikų vaizduotę.

Papildomos veiklos užsiėmimai vyksta du kartus per savaitę, kurių metu vaikai dirba su vilnos pluoštu. Vilnos vėlimas vyksta šlapiuoju būdu, tai ypač smagi veikla vaikams. Vandens ir muilo pagalba ne tik kuriame darbelius, bet tai ir smagi atsipalaidavimo, streso nuėmimo priemonė. Burbulai ir putos visad suteikia daug džiaugsmo. Bet dar daugiau džiaugsmo teikia pasigaminti darbeliai, galutinis rezultatas.

Vilnos vėlimo technika, siuvinėjimo technika ypač lavina smulkiąją motoriką. Tikrai ne kartą teko girdėti teiginį – vaiko protas slypi jo pirštų galiukuose. Na, sutikite, neatrodo labai logiška. Tačiau paaiškinimas labai paprastas: zonos, atsakingos už rankų judesius ir už kalbą, mūsų smegenyse gyvena kaimynystėje, viena šalia kitos. Tad mankštindami ir miklindami pirštukus, skatiname vystytis kalbinius įgūdžius ir ruošiame vaiko rankutes rašymui. Kuo pirštukai labiau ima paklusti jų mažajam savininkui, tuo suprantamesnė darosi ir jo kalba.

Prie vilnos deriname ir kitas priemones, tokias kaip vilnos veltinis (filcas), siūlai, gamtinė medžiaga ir kt. Tai padeda sukurti įdomesnių darbelių, ugdyti kūrybiškumą ir skatina vaikus labiau įsitraukti į veiklą.

Darbelius eksponuojame darželio erdvėje esančiame „Gabiųjų rankų studijos“ stende arba juos nešasi puošti savo grupę ar namus.

atnaujinta: Pirmadienis, 2022 m. sausio 17 d.