Erasmus vizitas

„Erasmus+“ projekto „Ikimokyklinio ugdymo mokytojų skaitmeninio raštingumo gebėjimų ugdymas“ partnerių vizitas

Marijampolėje nuo 2021 m. gruodžio 1 d.Marijampolės lopšelis darželis „Rūta“ vykdo „Erasmus+“  partnerysčių projektą „Ikimokyklinio ugdymo mokytojų skaitmeninio raštingumo gebėjimų ugdymas‘‘. Projektas bus vykdomas 24 mėnesius iki 2023 m. lapkričio 30 d. Projektas yra keturių Europos Sąjungos partnerių – Lietuvos, Ispanijos, Italijos ir Graikijos. Pirmasis susitikimas įvyko Graikijoje, kur buvo aptarti projekto tikslai, programa, projekto logotipas.

Šį projektą galima pavadinti pilotiniu, nes siekiame atnaujinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinį ir pažvelgti į ugdymo procesą iš naujo. Kai mes kalbame apie inovacijas vaikų darželyje, tai kalbame apie ugdymą orientuotą į šiuolaikinį vaiką ir ypač į specialiųjų poreikių vaiką, kur svarbu kurti įvairias aplinkas, kuriose vaikas mokytųsi gamtos, technologijų, inžinierijos, matematikos pažinimo per skaitmenines priemones.

Projekto tikslas – paskatinti mokytojas sukurti savo priemones, tobulinant skaitmeninimą, kuriant naujovišką ugdymo turinį naudojant skaitmeninimo įrankius; programavimą, 3D modeliavimą, animacijos kūrimą, įvairių programėlių naudojimą, virtualios realybės kūrimą.

Projekto svečiai iš Italijos (SCUOLA DELL “INFANZIJA SANTA CROCE-CACA DEI BAMBINI MARIA MONTESSORI”,FORMA. AZIONE SRL), Graikijos (C.M. SKOLIDI & SIA E. E.), Ispanijos (SAN VIATOR) 2022 m. birželio 6-7 d. dalyvavo mokymuose Marijampolės lopšelyje – darželyje „Rūta“. Pirmąją vizito dieną dalyviai  susipažino vieni su kitais, svečius iš užsienio ir darželio bendruomenę sveikino ir turiningo bei prasmingo laiko linkėjo savivaldybės mero patarėja A. Pavelčikienė. Darželio „Rūta“ direktorė V. Gusčiuvienė svečius supažindino su įstaiga, pasakojo apie skaitmeninio turinio kūrimą ir diegimą darželyje, žadėjo, kad vizito metu jie turės galimybę susipažinti su jau taikomomis priemonėmis ir pamatyti, kaip skaitmeninimo priemonės skatina mokytoją į ugdymo procesą pažvelgyti inovatyviai ir kūrybiškai. Direktorės pavaduotoja ugdymui A. Putauskienė plačiau supažindino projekto dalyvius su vizito dienotvarke, pristatė edukacines erdves įkurtas viduje bei darželio lauko erdvėse. Darželio ,,Rūta‘‘ ,,Erasmus+‘‘ projekto mokytojų komanda pakvietė svečius sudalyvauti jų vedamuose mokymuose. Partneriai turėjo galimybę išbandyti veiklas, kuriomis ugdomi l./d. ,,Rūta‘‘ ugdytiniai. Vizito dalybiai indžinerinius gabumus atskleidė naudodamiesi LEGO kaladėlėmis veikloje „Konstruoju, žaidžiu ir mokausi“, spėliojo garsus esančius gamtoje pasitelkdami į pagalbą ,,Toniesbox“, klajojo „Smart“ lentos labirintuose, atskleidė, „Ebru“ meno paslaptis, susipažino su interaktyviųjų grindų „Magicbox“ galimybėmis, naudodami plančiatinius kompiuterius žengė pirmuosisus žingsnius naratyvinės animacijos, skatinančios vaiko kūrybiškumą, link. Susipažino su Bee Boot robotų panaudojimu ugdymo procese.

Laikas su projekto partneriaias prabėgo labai greitai, vieni iš kitų pasisėmėme daug naujų idėjų reikalingų vaikų ugdyme. Praleistas laikas kartu suteikė neišdildomų įspūdžių bei daug gerų emocijų. Jiems buvo pristatyta Marijampolės miestas jo įkūrimo istorija, aplankytos lankomiausios vietos Marijampolėje. Svečiai taip pat aplankė Marijampolės kolegijoje įsikūrusias erdves tokias kaip: standartizuota Mechatronikos/IT laboratorija, FabLab (skaitmeninės gamybos technologijų erdvė), standartizuota Gamtamokslinė laboratorija, kūrybiškumo ir medijų specializuota laboratorija.

Svečiai išvyko sužavėti darželiu, jo žalia aplinka, įrengtomis erdvėmis, turimomis priemonėmis. Didelį įspūdį paliko l./d. ,,Rūta’’ bendruomenės svetingumas.

Parengė : ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jurgita Kumpienė

  • 20220824_140952
  • 20220824_141132
  • 20220824_141301
  • 20220824_141405
  • 20220824_141527
  • 20220824_141728