BENDRUOMENĖS DĖMESIUI!

Dėl vaikų teisių pažeidimo prevencijos

Išgyvenant sudėtingą karantino laikotarpį, ypač pažeidžiami vaikai ir paaugliai. Izoliuotas gyvenimo būdas taip pat išryškino santykių šeimose problemas. Tarnyba gauna pranešimų apie padažnėjusį smurtą prieš vaikus artimoje aplinkoje.

Brangūs  mokiniai,

Karantino laikotarpis – didelis išbandymas visiems žmonėms. Jei namuose patiriate skriaudą, suaugusiųjų ar kitų vaikų smurtą, nepriežiūrą, patyčias, priekabiavimą ar kitą grėsmę savo atžvilgiu tiesiogiai ar internete – NETYLĖKITE!

Susidūrę su panašiomis problemomis arba jei žinote, kad su tokiomis problemomis susidūrė Jūsų draugai ar pažįstami – drąsiai kreipkitės į Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistus, kurių kontaktus rasite www.vaikoteises.lt  arba „Pagalbos vaikams liniją“ www.pagalbavaikams.lt.

Su šia linija galima susisiekti trimis būdais:

*Nemokamu telefono numeriu 116 111 per „Vaikų liniją“;

*Elektroniniu paštu info@pagalbavaikams.lt,

*Tiesioginėmis konsultacijomis „online” (interneto svetainėje www.pagalbavaikams.lt pagrindinio puslapio kairės pusės apačioje rašant skiltyje konsultuokis tiesiogiai).

Atkreipiame dalykų mokytojų, klasių auklėtojų, socialinių pedagogų dėmesį, ar visi mokiniai dalyvauja virtualiose pamokose, ar jiems užtikrinta galimybė mokytis nuotoliniu būdu. Turint pagrįstos informacijos apie galimus vaiko teisių pažeidimus, neužtikrinamas vaiko teises ir geriausius interesus bei Jums atlikus teisės aktais paskirtas funkcijas vaiko teisių apsaugos srityje, informaciją apie galimus vaiko teisių pažeidimus (tai pagrindžiančius faktus ir priemones, kurių imtasi situacijai išsiaiškinti ir spręsti, bet situacija nepagerėjo) perduoti vaiko gyvenamosios vietos Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teritoriniam padaliniui.

Kontaktai https://vaikoteises.lt/struktura-ir-kontaktai/kontaktai/teritoriniai-skyriai/ .

Dėkojame už bendradarbiavimą.